סוכר חום מה ההבדל בינו לסוכר לבן או דמררה

סוכר חום מה ההבדל בינו לסוכר לבן או דמררה

מה עדיף לנו בקפה ובעוגה –  סוכר חום או לבן. עם הטלת המס על המשקאות הממותקים חזרה לחיינו השיח על הצורך להפחית במזון תעשייתי מתוק ולשלב יותר פירות וירקות בתפריט. בהמשך לשאלות הגולשים יצאנו לבדוק את ההבדלים בין הסוכרים השונים.  מה זה דמררה.

סוכר חום

סוכר חום

לבן חום ודמררה מה ההבדל ביניהם

הסוכר הוא מרכיב טבעי שהיה חלק מהתזונה האנושית במשך אלפי שנים. בעוד שישנם סוגים רבים, סוכר חום ולבן הם בין הזנים הפופולריים ביותר. כתבה זה משווה סוכר חום ולבן כדי לעזור לך להחליט במה לבחור.

בהתחשב בכך שסוכר לבן וחום מקורם מאותם גידולים. קנה הסוכר או צמח סלק הסוכר. הם די דומים מבחינת ההרכב התזונתי.  אולם, סוכר חום מכיל מעט יותר מינרלים וקצת פחות קלוריות מסוכר לבן. עם זאת, ההבדלים התזונתיים בין השניים אינם משמעותיים.

עוד באתר  – כמה קלוריות יש בפסטה ?

למעשה, רוב הסוכר החום הוא תערובת של הסוכר הלבן ומולסה, שהוא סוג של סירופ שמקורו בסוכר. המולסה אחראית לצבעה הכהה יותר ומעלה מעט את ערכה התזונתי.

הבדלים תזונתיים בין סוגי הסוכר החום והלבן

ההבדל התזונתי הבולט ביותר בין השניים הוא שלסוכר חום יש תכולת סידן, ברזל ואשלגן מעט גבוהה יותר.

עם זאת, כמויות המינרלים הללו בסוכר החום אינן משמעותיות, כך שזה לא מקור טוב לשום ויטמינים או מינרלים

הסוכר החום מכיל גם מעט פחות קלוריות מסוכר לבן, אך ההבדל הוא מינימלי. כפית אחת (4 גרם) של סוכר חום מספקת 15 קלוריות, בעוד שבאותה כמות של סוכר לבן יש 16.3 קלוריות

מלבד הבדלים מינוריים אלה, הם דומים מבחינה תזונתית. ההבדלים העיקריים ביניהם הם הטעם והצבע שלהם.

הבדל נוסף בין השניים נוסע מתהליך ההפקה – בעוד שהלבן מיוצר בתהליך טיהור המסיר סירופ חום הנקרא מולסה. החום עובר פחות עיבוד כדי לשמור על תכולת המולסה שלו או מיוצר על ידי ערבוב סוכר לבן עם מולסה.

סוגים של סוכר חום מה ההבדלים בניהם ?

חום בהיר וכהה: לפעמים סוכר חום נוצר על ידי הרתחה של סירופ סוכר כמו מולסה או סירופ מייפל. פעמים אחרות, הוא עשוי עם תערובת של סוכר לבן וסירופ חום. "בהיר" ו"כהה" מתייחסים לצבעי הסוכר וכן לטעמיו.

טורבינאדו: זהו סוג של סוכרים שמופק מקנים שעבר עיבוד חלקי בלבד, כך שהוא שומר על צבעו החום החום הבהיר. יש לו גבישים גדולים שימושיים למתכונים באפייה.

מוסקובדו: יש לו צבע חום כהה וטעם מולסה חזק במיוחד. הסוכר מוסקובדו מורכב מגרגירים גסים שהם מעט דביקים. הוא עשוי מקנה סוכר לא מזוקק מבלי להסיר את המולסה.

חום זורם חופשי: זהו סוג של סוכר חום שאינו לח וגמיש כמו החום מסורתי. הוא מעובד במיוחד כך שיש לו את המרקם החופשי שאתה משייך בדרך כלל לסוכר הלבן אבל עם הטעם העשיר שאתה מצפה בדרך כלל מסוכר חום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *